نرم افزار

همه چیز درباره اپلیکیشن ایوا

اپلیکیشن ایوا متعلق به شرکت پرداخت الکترونیک سداد است. این اپلیکیشن قابل نصب روی سیستم عامل های اندروید و iOS است

ثبت نام در اپلیکیشن ایوا چگونه است؟

بعد از دانلود ایوا و باز کردن آن ابتدا باید شماره موبایلتان را وارد کنید تا کد فعال سازی برایتان ارسال شود. بعد از واردکردن شماره همراهتان، ستاره ای که در پایین صفحه قرار دارد را به سمت بالا پرتاب کنید. سپس کد فعال سازی را وارد کنید و ستاره را مجدداً پرتاب کنید تا وارد برنامه شوید.

بررسی منوی اپلیکیشن ایوا:

منوی اپلیکیشن ایوا شامل 15 خدمت زیر است:

 • شارژ رایگان
 • کارت به کارت
 • خرید شارژ
 • عوارض خروج
 • بسته اینترنتی
 • پرداخت قبض
 • پرداخت خلافی
 • خرید بلیت اتوبوس
 • یک تفاوت ساده (جشنواره)
 • خرید
 • مهربانی
 • پرداخت سازمانی
 • بیمه
 • شارژ رایگان
 • وجوهات شرع
اپلیکیشن ایوا

شارژ رایگان:

با انجام هر تراکنش و معرفی دوستانتان به ایوا، «طلا» به دست می آورید. درواقع طلا واحدی برای کیف پول ایوا است که با استفاده از این طلاها می توانید در این بخش، شارژ رایگان بخرید.

توجه داشته باشید که ارزش هر طلا 10 ریال است و برای دریافت شارژ رایگان حداقل 1000 طلا لازم است.

کارت به کارت:

با استفاده از این بخش می توانید از مبدأ بانک های شهر، ملت، آینده، پاسارگاد، دی، ملی، پست بانک، موسسه اعتباری ملل، کشاورزی، سامان، اقتصاد نوین، ایران زمین، تجارت، صنعت و معدن، انصار، حکمت ایرانیان، سرمایه و پارسیان به تمامی کارت های عضو شتاب انتقال وجه انجام دهید.

برای اضافه کردن تعداد افراد بیشتر باید روی گزینه ای که در کنار «تأیید» است کلیک کنید.
شما همچنین می توانید از طریق IPG، عوارض خروج از کشور خود را بپردازید.

مطالب مرتبط
بررسی سیستم مورد نیاز برای اجرای نرم افزار Lumion

3. خرید شارژ:

در این بخش برای خرید شارژ، ابتدا باید با کشیدن نوار زردرنگ به سمت راست یا چپ، انتخاب کنید که سیم کارتتان به صورت مستقیم شارژ شود یا رمز شارژ برایتان پیامک شود. سپس مبلغ را نیز باید با کشیدن نوار زردرنگ به سمت راست یا چپ انتخاب کنید و در آخر با واردکردن «شماره کارت» و «رمز دوم» و انتخاب گزینه «پرداخت»، فرایند خرید شارژ تکمیل می شود.


این مقاله شاید جالب باشد : مشخصات بهترین دوربین های گوشی + معرفی گوشی های 2020


4. عوارض خروج:

برای پرداخت عوارض خروج از کشور از طریق اپلیکیشن ایوا، ابتدا باید «نوع خروج» را انتخاب کنید که سفرتان «سیاحتی»، «حج»، «عتبات عالیات، هوایی» یا «عتبات عالیات، زمینی و دریایی» است. بعد از انتخاب نوع خروجتان، «کد ملی» افراد را وارد کنید و روی گزینه «تأیید» کلیک کنید. سپس برای پرداخت باید اطلاعات کارتتان را که شامل «شماره کارت»، «CVV2» و «رمز دوم» است را وارد کنید تا عوارض خروج از کشور شما پرداخت شود.

برای اضافه کردن تعداد افراد بیشتر باید روی گزینه ای که در کنار «تأیید» است کلیک کنید.
شما همچنین می توانید از طریق IPG، عوارض خروج از کشور خود را بپردازید.

5. روش خرید بسته اینترنتی در اپلیکیشن ایوا:

از طریق این گزینه می توانید برای سیم کارت خود یا دیگران اینترنت خریداری کنید. اگر شماره موردنظر ترابورد شده است. اپراتور صحیح را انتخاب کنید. نوع بسته را انتخاب و گزینه «تایید» را انتخاب کنید. سپس مبلغ اعلام شده را پرداخت کنید.

6. پرداخت قبض در اپیلیکیشن ایوا چگونه است؟

در این بخش می توانید تمام قبض های دارای شناسه مانند آب، برق، گاز، تلفن و خلافی خودرو را پرداخت کنید. برای پرداخت قبضتان باید «شناسه قبض» و «شناسه پرداخت» قبض را وارد کنید و یا باید بارکد قبض را اسکن کنید و در آخر گزینه «تأیید» را انتخاب کنید. برای استعلام و پرداخت بدهی تلفن ثابت و تلفن همراه می توانید صرفا با استفاده از شماره تلفن به همراه کد کامل شهر «قبض میان دوره» یا «پایان دوره» خود را دریافت کنید. در صورت تأیید اطلاعات، گزینه «پرداخت قبض» فعال می شود سپس اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کنید و روی گزینه پرداخت کلیک کنید.

برنامه ی همراه بانک

قبض پایان دوره شامل صورت حساب شما تا پایان دوره قبل و قبض میان دوره شامل صورت حساب به روز شما است.
همچنین می توانید از طریق IPG، قبض های خود را پرداخت کنید.

مطالب مرتبط
ردمی نوت ۱۲ پرو در مقابل گلکسی A53؛ جدال سخت‌افزار و نرم‌افزار

7. پرداخت خلافی در اپلیکیشن ایوا:

در اپلیکیشن ایوا می توان برای پرداخت خلافی خودرو خود باید کد 8 رقمی پشت کارت خودرو را به صورت دستی یا با استفاده از بارکدخوان وارد کنید و روی گزینه «تأیید» کلیک کنید؛ سپس متن تصویر امنیتی را وارد کنید و اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کنید.

خلافی های پرداختی بلافاصله از لیست ایوا حذف و در سامانه مرکزی پلیس راهور ثبت می شود. در سایت پلیس راهوار، حذف خلافی ها نیازمند به روزرسانی این سایت است و معمولاً باکمی تأخیر انجام می شود

8. بلیت اتوبوس با اپلیکیشن ایوا:

از طریق این خدمت می توانید بلیت اتوبوس از تمامی ترمینال ها و شرکت های مسافربری کشور را خریداری کنید. مبدا و مقصد و نیز زمان حرکت را انتخاب کنید و گزینه «جستجو» را انتخاب کنید. با توجه به اطلاعات مبدا، مقصد و روز حرکت گزینه های مختلفی به شما ارائه می شود. پس از انتخاب ساعت حرکت و صندلی موردنظر خود، مشخصات فردی مسافران را وارد کنید و شماره موبایل و ترجیحا ایمیل خود را ثبت کنید. سپس اطلاعات بلیت و یک کد 12 رقمی برای شما ارسال می شود. در صورت صحت اطلاعات، گزینه «پرداخت و تایید» را کلیک کنید و اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کنید.

9. یک تفاوت ساده (جشنواره):

می توانید با شرکت در جشنواره ها از جوایز متنوع نقدی و غیرنقدی آن ها بهره مند شوید. با ورود به هر جشنواره شاهد امتیاز خود در آن جشنواره و مدت زمان باقی مانده تا قرعه کشی بعدی خواهید بود. اطلاعات جزئی و نحوه کسب امتیاز در بخش راهنمای هر جشنواره آمده است.

مطالب مرتبط
پوکو M5 در برابر گلکسی A13؛ جدال گوشی‌های اقتصادی سامسونگ و شیائومی

10. خرید با استفاده ازاپلیکیشن ایوا چکونه است؟

در اپلیکیشن ایوا می توانید با واردکردن «شماره پذیرنده» و «شماره ترمینال» که این اپلیکیشن از آن ها پشتیبانی می کند و یا اسکن بارکد خوان، خریدتان را انجام دهید. با اسکن بارکد فروشگاه می توانید بدون استفاده از کارت بانکی و تنها با داشتن اطلاعات کارت (شماره کارت، رمز دوم، تاریخ انقضا و CVV2) خرید خود را از طریق کارت خوان های بانک ملی انجام دهید. بارکد را از مسئول فروشگاه درخواست کنید؛ سپس بعد از اسکن بارکد، اطلاعات فروشگاه نمایش داده می شود.

خرید با همراه بانک

رسیدهای خرید در بخش تاریخچه تراکنش قابل مشاهده است. برای چاپ رسید شماره پیگیری تراکنش را به مسئول فروشگاه ارائه دهید، اگر گوشی شما مجهز به NFC است، آن را به دستگاه کارت خوان نزدیک کنید تا رسید چاپ شود.

11. مهربانی:

از طریق این بخش می توانید با انتخاب خیریه موردنظر خود و واردکردن مبلغ به ریال و درج اطلاعات کارت بانکی خود و انتخاب گزینه «پرداخت»، مبلغ موردنظرتان را به آن خیریه بفرستید.

12. پرداخت سازمانی:

با استفاده از این بخش می توانید مبلغ موردنظرتان را در سازمان های «پرداخت با استعلام شماره قبض اوقاف»، «سایر پرداخت های اوقاف»، «قوه قضاییه»، «بنادر و دریانوردی» و «صندوق امداد ولایت» واریز کنید. برای این کار ابتدا باید سازمان موردنظر خود را انتخاب کنید سپس شناسه قبض و در صورت لزوم مبلغ را وارد کنید.

13. بیمه:

خرید انواع بیمه ها در این بخش امکان پذیر است. پیش از سفارش شرایط و قوانین را مطالعه کنید. اگر به راهنمایی بیشتری نیاز داشتید به بخش پشتیبانی بروید. به منظور تسهیل فرآیند خرید بیمه در هر صفحه راهنمای مربوط به آن آمده است.

مطالب مرتبط
معرفی بهترین نرم افزارهای طراحی صنعتی

14 . وجوهات شرعی:

پس از انتخاب دریافت کننده وجوهات، موضوع و نوع وجه را انتخاب و مبلغ را به ریال وارد کنید. سپس اطلاعات کارت بانکی خود را ثبت کرده و گزینه «پرداخت» را انتخاب کنید. در صورتی که سوالی در خصوص وجوهات دارید، می توانید با شماره های ارائه شده مربوط به دفاتر مراجع تقلید، آیات عظام و اماکان مقدسه تماس بگیرید.

اپلیکیشن ایوا همچنین دارای یک منوی کشویی است که خدمات «مدیریت کارت ها»، «تاریخچه تراکنش ها»، «تاریخچه طلا»، «بازی و سرگرمی»، «معرفی به دوستان» و «درباره ایوا» در آن قرار دارند.

15 . مدیریت کارت با اپلیکیشن ایوا چگونه است ؟

در این قسمت با انتخاب علامت + می توانید شماره کارت و تاریخ انقضای آن را برای سهولت در استفاده مجدد ذخیره کنید. هنگام ورود شماره کارت بانکی می توانید با انتخاب گزینه «ذخیره و استفاده» اطلاعات کارت را برای استفاده مجدد، ذخیره کنید.

16. تاریخچه تراکنش ها در اپلیکیشن ایوا:

در این صفحه لیست تمام تراکنش های انجام شده همراه با جزییات هر تراکنش نمایش داده می شود. تاریخچه تراکنش ها شامل لیستی از تراکنش هایی است که در 3 ماه اخیر انجام شده اند.

17. تکرار تراکنش:

تراکنش های خرید شارژ در این بخش به صورت خودکار ذخیره می شوند و شما می توانید آن ها را با سرعت و سهولت تکرار کنید. تراکنش های ذخیره شده از لحاظ اپراتور، شماره تلفن، مبلغ و نوع شارژ منحصربه فرد هستند. گزینه ها براساس تکرار تراکنش اولویت بندی شده و تراکنش های پربسامدتر در بالای فهرست قرار می گیرند. شما می توانید گزینه ها را به دلخواه خود حذف کنید. برای حذف هر گزینه آن را سه ثانیه لمس کنید.

مطالب مرتبط
آموزش مقدماتی نرم افزار فتوشاپ – شروع کار با فوتوشاپ

گزینه تکرار تراکنش در بالای صفحه اصلی اپلیکیشن کنار صندوق پیام قرار دارد.

18. پرداخت الکترونیک سداد:

شرکت پرداخت الکترونیک سداد به عنوان شرکت تخصصی حوزه پرداخت در گروه سداد، با هدف گسترش کاربردهای فناوری اطلاعات در صنعت پرداخت از سوی بانک ملی ایران مأموریت دارد تا در عرصه خدمات پرداخت الکترونیک، راهکارهایی درخور و خلاق برای ضرورت های نوپدید در این صنعت بیابد. درگاه پرداخت اینترنت، انواع کارتخوان یا POS و اپلیکیشن پرداخت ایوا از مهم ترین ابزارهای پرداخت ارائه شده توسط این شرکت است.

سخن پایانی

شما در این مقاله با اپلیکیشن ایوا آشنا شدید.همچنین از منو و روش استفاده ی آن آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

https://u.to/uzT1Gwhttps://tinyurl.com/yc4etv29
https://zi0.ir/M3dUShttps://cutt.ly/GOtdWo3
https://4hd.ir/5zcaUhttps://b2n.ir/p10270

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا