راهنما خرید

یخچال و فریزر چگونه ارزیابی می شوند؟ + یخچال فریزر خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

آیا شما نیز به‌تازگی قصد خرید یخچال فریزر خوب و باکیفیت را دارید؟ آیا با ویژگی‌های باکیفیت‌ترین و بهترین یخچال‌های فریزر آشنا هستید؟ امروزه یکی از انواع لوازم خانگی که در زمان خرید آن افراد بسیار دچار تردید می‌شوند، یخچال فریزر است. زیرا این محصول در منازل کاربرد زیادی دارد و به تناسب آن مصرف‌کنندگان می‌خواهند بهترین مدل را تهیه کنند.همانطور که میدانید با توجه به قیمت یخچال بوش، ال جی و غیره امکان تعویض آن برای افراد دشوار است. به همین دلیل ترجیح همه بر آن است که با خرید باکیفیت‌ترین محصول از بروز مشکلات، تعمیر و تعویض این دستگاه جلوگیری کنند. اگر شما هم جز این افراد هستید، در ادامه با ما همراه باشید. زیرا قصد داریم با ذکر ویژگی‌های بهترین یخچال فریزرها در خرید این محصول به شما کمک کنیم.


فهرست مطالب


یخچال و فریزر چگونه ارزیابی می شوند؟

در آزمایشگاه ها، هر یخچال مورد آزمایش با حسگرهای دما سیم کشی می شود. سپس  برای بیش از یک ماه در یک محفظه کنترل دما کنترل می شوند تا کنترل ترموستات و یکنواختی دما ارزیابی شود. مهندسان آزمایش CR بیش از 5.4 میلیون خوانش دما را برای هر مدل جمع می کنند تا نقاط گرم و سرد را تشخیص دهند و مشخص کنند کدام یخچال و فریزر طولانی ترین مواد غذایی شما را نگه می دارد. نتایج نشان می دهد که بسیاری از یخچال و فریزرها به راحتی در وظیفه اصلی خود عمل نمی کنند و این می تواند به معنای بیشتر هدر رفتن مواد غذایی و صورتحساب مواد غذایی بزرگتر باشد.

یخچال و فریزر

برای آزمایش محفظه های فریزر یخچال و فریزر ، مهندسان وسایل را با جعبه های اسفناج منجمد پر می کنند ، سپس ارزیابی می کنند که چطور بسته ها را یخ زده نگه می دارند. علاوه بر این ،  ظرفیت ذخیره سازی قابل استفاده اندازه گیری می شود ، که به ندرت مطابق ادعای سازندگان است. مهندسان  سپس از این اندازه گیریها برای محاسبه بازده انرژی استفاده می کنند. سرانجام ، داده های نظرسنجی جمع آوری شده از اعضای CR را برای قضاوت در مورد قابلیت اطمینان و رضایت صاحب پیش بینی شده برای هر نوع مارک و یخچال درج می کنند .

مطالب مرتبط
بررسی ویژگی های تلویزیون های سامسونگ + آشنایی با قابلیت های جدید تلویزیون های سامسونگ در سال 2022

یخچال فریزر خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

زمانی که شما قصد خرید یخچال فریزر مرغوب، باکیفیت و بی‌نظیر را دارید، باید یک سری نکات و ویژگی‌ها را مد نظر داشته باشید. به این شکل می‌توانید متناسب با نیازهای خود بهترین محصول را در کم‌ترین زمان تهیه کنید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون های سامسونگ را بخوانید. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. اولین گام انتخاب سبک یخچال است.

یک تنظیمات یخچال و فریزر برای متناسب با هر خانواده وجود دارد. مدل های فرانسوی در محبوبیت منفجر می شوند. بعضی از مصرف کنندگان راحتی فریزرهای پایین را ترجیح می دهند ، که غذاهای تازه را در سطح چشم قرار می دهند ، اما یخچال های فریزر بالا و کنار هم می توانند استفاده بهتری از فضا در یک آشپزخانه کوچکتر کنند. در اینجا آنچه شما باید بدانید برای بهترین انتخاب است. رتبه بندی کامل یخچال و فریزر ما را برای نحوه مدل در اندازه ها و سبک های مختلف زیر در تست های ما مشاهده کنید.

فریزر بالا:

یخچال و فریزر سنتی ، که برای ذخیره سازی زیادی در یک مکان نسبتاً تنگ مناسب است. اینها تمایل دارند بیشترین فضای را برای اندازه خود ایجاد کنند (عرض بین 28 تا 33 اینچ متغیر است). البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ را بخوانید.

بالا

تولید کنندگان ادعا می کنند ظرفیت 23 فوت مکعب است ، اما آزمایشات ما نشان داد که میانگین ظرفیت قابل استفاده 17 درصد کمتر است. اجازه چرخش گسترده ای از درها را بدست آورید و برای رسیدن به قفسه های پایین و زیر شلوار عادت کنید.

فریزر پایین:

دامنه آنها 24 تا 36 اینچ عرض است و ظرفیت ادعا شده نزدیک به 30 فوت مکعب است ، اگرچه فضای قابل استفاده متوسط کمتر از فریزرهای قابل مقایسه با هم است (و فریزرهای بالا نیز بیش از حد هزینه دارند).

فریزر پایین

به جای فریزر ، که کمتر از آن استفاده می کنید و در سطح چشم قرار دارید ، قفسه های یخچال شما به راحتی امکان اسکن را دارد. فقط عادت دارید که از طریق کالاهای یخ زده به سمت اسلحه خم شوید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید بهترین تلویزیون ال جی را بخوانید.

مطالب مرتبط
ماشین لباسشویی ال جی بهتره یا سامسونگ؟ + تفاوت لباسشویی ال جی و سامسونگ چیست؟

درب فرانسوی:

دارای دو درب باریک در بالا ، و یک فریزر در زیر است. بعضی اوقات یک کشو (یا بیشتر) در بین آنها وجود دارد. عرضها از 28 تا 36 اینچ است. ظرفیت های ادعا شده تا 34 فوت مکعب افزایش می یابد ، اگرچه متوسط فضای قابل استفاده در 17 فوت مکعب بسیار کمتر است. درهای چرخش کوچک صرفه جویی در فضا ، ارزش افزوده ای در باز کردن وسایل کوچکتر فقط نیمی از یخچال دارند.

ساید بای ساید:

با داشتن یخچال از یک طرف و یخچال فریزر از طرف دیگر ، این مواد معمولاً دارای یخچال های یخ زده و آب درون درب هستند. با عرضهایی به طور معمول 33 تا 36 اینچ ، آنها تقریباً تا 28 فوت مکعب ظرفیت دارند (اما فقط حدود 70 درصد قابل استفاده است). درهای باریک به علاوه آشپزخانه های کوچک هستند ، اما به اندازه کافی گسترده برای جعبه های پیتزا آن را باز نکنید و محفظه های باریک و باریک باعث می شوند وسایلی که در قسمت پشتی گیر کرده اند سخت باشد. به طور کلی ، آنها مانند انواع دیگر از نظر انرژی و فضا کارایی ندارند.

داخلی:

این زیبایی ها بسیار گران قیمت و ساخته شده تا تقریباً با کابینت ها و پیشخوان ها مطابقت داشته باشند ، این زیبایی های براق در سبک های فریزر ، کناری و فرانسوی قرار دارند. اینها معمولاً پهن هستند (30 تا 48 اینچ) و ظرفیت آن تا 27 فوت مکعب است (از این میزان فقط 70 درصد قابل استفاده است). برای مطابقت با کابینت های آشپزخانه خود به دنبال صفحه های جلوی اختیاری باشید. یا با نسخه های ضد عمق آزادانه نگاه کمتری به دست آورید. یکی دیگر از گزینه های داخلی: یخچال ستونی ، به اندازه 18 اینچ باریک ، برای استفاده بیشتر از یک گره آشپزخانه.

جمع و جور یا مینی:

ایده آل برای یک اتاق خوابگاه ، محل کار شما یا آشپزخانه. به خاطر داشته باشید که بعضی از مدل ها فقط یک چهارم ظرفیت یخچال معمولی را دارند ، اما کارکرد آن نیز به همان اندازه است.

جمع و جور یا مینی

در بعضی از مدلها عملکرد دما می تواند ناکافی باشد (اجازه می دهد تا از 40 درجه فارنهایت بالا رود ، نقطه ای که در آن غذای شما شروع به جوانه زدن باکتری های مضر می کند) ، بنابراین این مینی ها را برای نوشابه ها و نوشیدنی های دیگر یا برای ذخیره موقت تنقلات (به جای شیر) ذخیره کنید. ، مایو یا سایر مواد قابل ویرایش). گزارش های مصرف کننده در حال حاضر یخچال های فشرده و کوچک را آزمایش نمی کند.

مطالب مرتبط
بررسی و راهنمای خرید بهترین تلویزیون های Samsung 2022

2. اندازه یخچال را در نظر بگیرید.

بیشتر تنظیمات یخچال و فریزر در طیف وسیعی از اندازه ها و ظرفیت ها قرار می گیرد. همیشه قبل از خرید یخچال و فریزر را در جایی که قصد دارید یخچال را اندازه بگیرید اندازه گیری کنید. و بررسی کنید که می تواند از طریق درهای ورودی متناسب باشد. بگذارید فضای درهای یخچال و فریزر باز شود ، و یک پاکیزه یک اینچ در اطراف و پشت جهت گردش هوای کافی داشته باشید. در مورد ظرفیت ، بیشتر تولید کنندگان 19 تا 22 فوت مکعب را برای یک خانواده چهار نفره توصیه می کنند. اما اگر یک سفر بزرگ هفتگی را برای خرید انجام می دهید یا به صورت عمده خریداری می کنید ، ممکن است به 30 تا 33 فوت مکعب بیشتر نیاز داشته باشید. توجه: در آزمایشات ما مشخص شد که میزان ظرفیت ذخیره قابل استفاده غالباً کمتر از مقدار ادعا شده است. برای اطلاعات بیشتر ، رتبه بندی یخچال ما را بررسی کنید.

3. مصرف کم ترین انرژی یخچال فریزر

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یخچال فریزرهای خوب این است که سطح انرژی مصرفی آن‌ها بالا نیست. همانطور که می‌دانید انواع لوازم خانگی به‌خصوص یخچال‌ها برچسب انرژی دارند. بنابراین اگر قصد خرید یخچال فریزر باکیفیت را دارید، بهتر است محصولاتی را انتخاب کنید که انرژی کم‌تری مصرف می‌کنند.

مصرف کم ترین انرژی یخچال فریزر

زیرا این دستگاه‌ها طراحی و تکنولوژی‌های بی‌نظیری دارند که از اتلاف انرژی جلوگیری می‌شود. به‌عنوان مثال یخچال‌هایی که با واشرهای پیشرفته تولید می‌شوند، به سرعت درب آن‌ها بسته خواهد شد و انرژی کمی مصرف می‌کنند.در صورت خرید این یخچال‌ها نه‌تنها با صحنه فاسدشدن میوه‌ها و مواد غذایی مواجه نمی‌شوید بلکه هزینه کم‌تری را نیز پرداخت خواهید کرد.

مطالب مرتبط
بررسی و معرفی مانیتورهای شیائومی پرطرفدار و پرچمدار سال 2023

4. مجهز به کنترل دمای خودکار یخچال فریزر

یکی دیگر از ویژگی‌های قابل توجه یخچال‌های فریزر پرطرفدار و باکیفیت این است که مجهز به سیستم کنترل دمای خودکار هستند. زمانی که دستگاه شما به چنین سیستمی مجهز نشده باشد، احتمال روبه‌رویی با مواد غذایی کپک‌زده و میو‌ه‌های گندیده بسیار زیاد است.زیرا به صورت مداوم بر اساس تغییر فصول و دیگر عوامل باید دمای دستگاه خود را تغییر دهید. حال آنکه با خرید یخچال فریزرهای مجهز به کنترل دمای خودکار دیگر چنین دغدغه‌ای نخواهید داشت. زیرا این دستگاه‌ها هر زمان که لازم باشد فضای داخلی را خنک خواهند کرد.

به این شکل مواد غذایی، میوه‌ها، سبزیجات و غیره در این یخچال‌ها تا مدت زمان طولانی سالم می‌مانند. در این رابطه باید بدانید که تنها برخی از برندها این امکانات را در تولیدات خود قرار داده اند و بوش یکی از آن‌ها است.به طوری که نه‌تنها قیمت یخچال فریزر بوش مناسب است بلکه در این دستگاه‌ها به صورت دائمی هوای خنک گردش دارد که از خراب شدن مواد غذایی جلوگیری شود.

5. مجهز به یخساز و آبسردکن یخچال فریزر

از دیگر خصوصیات یخچال‌های فریزر باکیفیت و مرغوب باید به وجود یخساز و آبسردکن در آن‌ها اشاره کنیم. زمانی که دستگاه شما مجهز به این دو امکانات باشد، از مصرف انرژی زیاد جلوگیری می‌شود. زیرا دیگر اعضای خانواده برای خوردن آب به صورت مداوم درب یخچال را باز و بسته نمی‌کنند و انرژی آن اتلاف نمی‌شود.

مجهز به یخساز و آبسردکن

علاوه بر این با خرید یخچال فریزر مجهز به آبسردکن و یخساز، هر زمان از روز شما آب سرد و یخ دارید. این ویژگی در فصول گرم همچون تابستان بسیار ارزشمند است. همچنین در مهمانی‌ها دیگر نگران تهیه یخ یا کمبود آب سرد نخواهید بود.

6. قیمت مناسب و متناسب با بودجه شما

بهترین یخچال فریزر آن است که علاوه بر بهترین امکانات و تجهیزات، قیمتی متناسب با بودجه شما داشته باشد. امروزه برندهای مختلف در زمینه تولید این محصولات فعالیت می‌کنند و هر یک با قیمت‌های متفاوتی به بازار عرضه می‌شوند.

به عنوان مثال قیمت یخچال دوقلو بوش با قیمت یخچال ساید بای ساید ال جی کاملا متفاوت است. بنابراین هنگام خرید یخچال فریزر قیمت بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد. چنان که در بسیاری موارد قیمت یک دستگاه نشان‌دهنده کیفیت آن است.

مطالب مرتبط
راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بوش + بررسی و معرفی تکنولوژی ها و برنامه های شستشو

دیگر ویژگی های یخچال فریزر باکیفیت

ویژگی‌های دیگری که توجه به آن‌ها باعث می‌شود بهترین یخچال فریزر را تهیه کنید، عبارتند از:

 • طراحی درب متناسب با فضای شما برای سهولت استفاده از دستگاه؛
 • مجهز به فضاهای مختص میوه، سبزیجات و غیره؛
 • مجهز به طبقاتی که جدا و تمیز کردن آن‌ها آسان است؛
 • ایجاد صدای کم؛
 • دارای بدنه‌ای بادوام؛
 • و بسیاری موارد دیگر.

مدل های محبوب بازار ایران

یخچال فریزر ساید بای ساید ال جی مدل 287

 • سال ساخت: 2020
 • برند: LG
 • Door-In-Door™
 • کمپرسور خطی اینورتر
 • سیستم یخ Slim SpacePlus™
 • دارای طراوت طولاتی تر – LinearCooling™
 • دارای کاهش باکتری نازل – UVnano™

یخچال فریزر ساید بای ساید ال جی مدل X257

 • سال ساخت: 2018
 • برند: LG
 • موتور: کمپرسور خطی اینورتر
 • قابلت درب در درب – InstaView Door-in-Door™
 • قابلیت طراوت طبیعت – Nature Freshness
 • قابلیت سیستم یخ SpacePlus™

یخچال فریزر ساید بای ساید ال جی مدل 287

 • سال ساخت: 2022
 • برند: LG
 • موتور: کمپرسور خطی اینورتر
 • قابلیت InstaView Door-in-Door™
 • بهداشت FRESH+™
 • کاهش نواسانات دما – LinearCooling™
 • سیستم ذخیره سازی هوشمند

سخن پایانی

شما در این مقاله با ارزیابی یخچال و فریزر آشنا شدید. همچنین از ویژگی های یخچال فریزر خوب آگاه شدید. اگر سوال یا نظری د ارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالاات متداول

آیا وجود لایه ضخیم برفک در فریزر عادی است؟

یکی از پر تعدادترین سوالات متداول فریزر مربوط به لایه ضخیم برفک در فریزرها می‌باشد. اگر فریزر شما دارای امکانات برفک‌زدایی اتوماتیک نیست، تجمع برفک عادی است. اما زمانی‌که ضخامت برفک به حدود نیم اینچ (یا یک سانتیمتر) برسد، زمان این رسیده ‌است که (یخچال یا فریزر را از برق جدا نموده و) برفک‌ها را ذوب نمایید.

دمای فریزر باید چه مقدار باشد؟

تمامی فریزرها باید بین ۰ الی ۸ درجه فارنهایت (تقریبا ۱۸- الی ۱۳- درجه سلسیوس) باشند. با این حال زمانی‌که اولین بار فریزر را روشن می‌نمایید یا حجم زیادی از مواد غذایی داخل فریزر قرار می‌دهید، شاید ۲۴ ساعت زمان ببرد تا فریزر به این بازه دمایی برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا